Pożary w Australii rozprzestrzeniają się z minuty na minutę. W niedziele w okolicach Sydney spadł deszcz, jednak to i tak nie zmienia praktycznie nic, ponieważ temperatura cały czas utrzymuje się w graniach 40 stopni Celsjusza. Zdjęcia, która zamieszczają w internecie mieszkańcy pokazują skalę zniszczeń i cierpienie zwierząt.

500mln zwierząt już zginęło w Australii w płomieniach, część z głodu, część z pragnienia… to my ludzie zgotowaliśmy im taki los… .lista śmierci nie obejmuje owadów, bezkręgowców, etc etc etc… co musi jeszcze się stać, czego potrzebujemy by uwierzyć w #KatastrofaKlimatyczna#AustraliaFires #AustralianBushfire #brokenheart

Publiée par Piotr Darowny sur Samedi 4 janvier 2020

Video opublikowane przez Laure Brown. Wzruszające sceny.

Na Twitterze właściciel hotelu w Batlow udostępnił nagranie, na którym widać setki martwych zwierząt. Widok chwyta za serce, jednak kolejne filmy, które zobaczycie poniżej niestety są jeszcze smutniejsze.

Kolejne nagranie opublikowane zostało przez dziennikarkę ”Daily Telegraph”. „Droga z Batlow jest usiana powalonymi drzewami, powalonymi liniami energetycznymi i tyloma martwymi zwierzętami.” – napisała na Twitterze. Widok jest szokujący.

„Należy podjąć natychmiastowe działania, ponieważ zarówno życie ludzkie, jak i zwierzęce znajduje się w niebezpieczeństwie”

Przerażające, ale to dzieje się na prawdę. Zwierzęta cierpią.

fot. PAP

Na zagrożonych terenach przed supermarketami i stacjami benzynowymi ustawiają się długie kolejki, z półek znikają podstawowe produkty, takie jak chleb i mleko. Ponad 50 tys. ludzi jest pozbawionych prądu, w części miast nie ma dostępu do wody pitnej. – informuje Reuters

480 milionów zwierząt w Australii padło ofiarą pożarów lasów, które od września szaleją na kontynencie – informuje portal BBC.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POŻARÓW (PRZEJDŹ NA DRUGĄ STRONĘ)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here