W Wigilię nad ranem w miejscowości San Dona di Piave w pobliżu Wenecji policjanci zatrzymali 60-letnego Janusza M., który miał narazić Skarb Państwa na uszczuplenie podatku VAT o co najmniej 50 mln zł.

Na prośbę funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w akcję zaangażowani byli policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. W sprawę zaangażowano również Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP.

Komenda Główna Policji poinformowała, że 60-latek był poszukiwany, jednak „skutecznie się ukrywał”. Ostatecznie jego miejsce pobytu zdradziła 25-letnia partnerka Paulina P.. Dzięki jej aktywności w mediach społecznościowych policjanci namierzyli Janusza M. 25-latka także została zatrzymana.

Janusz M. żył na bardzo wysokim poziomie. Miał kilka drogich sportowych aut, korzystał z luksusowych łodzi.Cenę jednej z nich oszacowano na co najmniej kilka milionów złotych. – informuje Policja.

Podejrzany w najbliższym czasie, zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Źródło: policja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here