Jak informuje CNN, był to szczęśliwy Nowy Rok dla stanu Illinois w USA. W pierwszy dzień po legalizacji marihuany odnotowano jej sprzedaż na kwotę prawie 3.2 miliona dolarów.

Departament Regulacji Finansowych i Profesjonalnych stanu Illinois ujawnił, że w 37 aptekach odbyło się 77 128 transakcji, gdzie kupiono marihuanę na kwotę 3,17 mln dolarów. Według magazynu Chicago Tribune to właśnie stan Illinois pokazał największą siłę po legalizacji i właśnie tutaj odbyła się największa liczba transakcji spośród wszystkich 11 stanów, gdzie konopie są legalne.

Podatki uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone między innymi na wsparcie programów leczenia odwykowego i egzekwowania prawa. Oprócz tego na początku będzie chciano zwalczyć wszystkie drobne przypadki z użyciem marihuany. Takich przypadków jest ponad 770 tysięcy.

Gubernator Illinois – JB Pritzker ogłosił amnestię dla ponad 11 tys. osób skazanych za przestępstwa związane z marihuaną. Przywracamy prawa dziesiątkom tysięcy mieszkańców Illinois” – podkreślił gubernator, uzasadniając swoją decyzję.

Niesamowite jest to, że znaczna część tych dolarów trafia bezpośrednio do funduszu reinwestycji społeczności, dzięki czemu możemy kontynuować odbudowę społeczności, które najbardziej ucierpiały w wyniku wojny z narkotykami” – mówi Toi Hutchinson, starszy doradca gubernatora.

Mieszkańcy stanu Illinois powyżej 21 roku życia będą mogli posiadać przy sobie 30 gramów marihuany. Osoby spoza tego stanu 15 gramów.

Źródło: CNN/Complex

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here