Około 67 tysięcy osób powitało Nowy Rok w Zakopanem. Imprezę zabezpieczało 350 policjantów.

Wspierali nas funkcjonariusze z Małopolski, województw podkarpackiego i i świętokrzyskiego. Także Straż Graniczna, Straż Ochrony Kolei, strażnicy miejscy i straż pożarna – mówi starszy aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Nie obyło się bez różnych incydentów. Jednym z nich była bójka kibiców w barze „Meta Seta Galareta”.

Kilkudziesięciu policjantów, uzbrojonych w hełmy bojowe, pałki i tarcze, interweniowało w Nowy Rok, około 2 w nocy w barze „Meta Seta Galareta”, który mieści się przy zakopiańskich Krupówkach. Według naszych informacji do wnętrza lokalu weszła duża grupa pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich i zaczęła robić w nim awanturę. – informuje portal polskatimes.pl

Na początku interweniowała ochrona lokalu, która użyła gazu łzawiącego. Po chwili zaczęły pojawiać się kolejne jednostki patroli policji. Część z awanturujących się osób została aresztowana, a inni spisani.

Oprócz tego zdarzenia w Zakopanem miał również miejsce atak nożownika.

O godz. 22 zakopiańska policja otrzymała dramatyczną informację, że w sklepie Żabka przy ul. Podhalańskiej doszło do ataku z użyciem noża. I rzeczywiście wyglądało to groźnie – mówi aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

W sklepie pokłóciło się dwóch mężczyzn, jeden z nich wyciągnął nóż i ugodził drugiego w szyję. Na szczęście rana nie była głęboka. Nożownik został już zatrzymany przez policję.

Niestety nie obyło się również od przykrych konsekwencji dla turystów za odpalanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych. Na Równi Krupowej policjanci nałożyli 25 mandatów karnych na kwotę 9.950 zł na osoby, które nie zastosowały się do przepisów kodeksu wykroczeń i lokalnego prawa.

Źródło: polskatimes.pl / zakopane.policja.gov.pl/ / krakow.wyborcza.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tak na szybko 2 małe błędy.. Nie ma takiego stopnia jak starszy aspirant sztabowy no i Policja nie aresztuje… 🤦‍♂️🤦‍♂️

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here