W Zakładzie Karnym w Głubczycach w trakcie kontroli korespondencji kierowanej do osadzonych, wstępnie zakwestionowano jedną z przesyłek. Pojawiły się wątpliwości co do autentyczności baterii alkalicznych. Pies specjalny i testy potwierdziły, że wewnątrz jest substancja narkotyczna. Waga znaleziska to około 2 gramów suszu roślinnego oraz około 4 gramy proszku w postaci kryształu.

W trakcie codziennej kontroli korespondencji kierowanej do osadzonych, prowadzonej przez wychowawcę, wstępnie zakwestionowano jedną z przesyłek. Funkcjonariusz miał wątpliwości co do autentyczności baterii alkalicznych. Niezwłocznie powiadomił służbę dyżurną.  W takich sytuacjach do akcji wkraczają pies specjalny Gabi wraz z jego przewodnikiem. Pies specjalny i testy potwierdziły, iż jest to substancja narkotyczna.

Waga znaleziska to około 2 gramów suszu roślinnego oraz około 4 gramy proszku w postaci kryształu. Substancje zabezpieczono, a następnie przekazano funkcjonariuszom Policji. Rzetelna praca funkcjonariuszy Służby Więziennej zapobiegła dostarczeniu na teren głubczyckiego więzienia przedmiotu niedozwolonego, co przełożyło się na bezpieczeństwo jednostki penitencjarnej.

Paczka miała trafić do więźnia, który niedawno został przewieziony do tego zakładu. Rzecznik przyznaje, że choć często zdarzają się próby wniesienia na teren zakładu karnego niedozwolonych substancji, jednak pomysłowość w tym przypadku zaskoczyła wszystkich.

Źródło: https://www.sw.gov.pl/ / TVP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here