Interwencja policji w Bytomiu w województwie śląskim zakończyła się użyciem broni. Policjanci wczoraj zatrzymali agresywnego 19-latka, który miał atakować domowników. – informuje RMF24.

Policjanci zastali 19-latka, który trzymał w ręce nóż. Wzywali go kilkakrotnie, aby nóż odrzucił, próbowali go obezwładnić używając środków przymusu bezpośredniego, on jednak w pewnej chwili używając noża zaatakował policjantów – opowiada podkomisarz Anna Lenkiewicz z policji w Bytomiu.

Według informacji, które otrzymał portal – mundurowi dostali zgłoszenie o nastolatku wczoraj przed południem. Mężczyzna miał atakować domowników i demolować mieszkanie. W pewnym momencie zaatakował nożem policjantów. Jeden z nich oddał dwa strzały.

Napastnik został trafiony w podudzie i trafił do szpitala. Młodzieniec przebywa teraz w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, ponieważ rany nie zagrażały jego życiu. Policja czeka na wyniki badań, które wykażą czy mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Napastnik w poniedziałek zostanie doprowadzony do prokuratury.

AKTUALIZACJA:

Prokurator rozszerzył zarzuty stawiane 19-latkowi, który w sobotę nożem zaatakował policjantów w Bytomiu. Według policji doszło do napaści na funkcjonariuszy. Prokurator uznał, że było to też usiłowanie zabójstwa i taki zarzut postawił dziś podejrzanemu. Mężczyzna miał również zażywać środki psychoaktywne. – informuje RMF.

Mężczyzna przyznał się tylko do tego, że posługiwał się nożem. W czasie dzisiejszego przesłuchania miał powiedzieć, że przed całym zajściem zażywał środki psychoaktywne i palił marihuanę.

Źródło: RMF24.PL
fot. policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here