Pod wpływem alkoholu i narkotyków 35-letnia mieszkanka Kościerzyny opiekowała się synem. Na miejscu interweniowali policjanci. Kobieta posiadała również w mieszkaniu ponad 50 gramów amfetaminy. 35-latka usłyszała zarzuty i decyzją sądu trafiła na dwa miesiące do aresztu. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej w Policji w Kościerzynie otrzymał w niedzielę zgłoszenie o tym, że 35-letnia kobieta, która opiekuje się 3-letnim synem, może być nietrzeźwa.”Mundurowego powiadomił ktoś z członków rodziny. Z podanych przez nią informacji wynikało, że chłopiec pozostaje bez właściwej opieki” – powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie st. asp. Piotr Kwidziński.

Oficer dyżurny natychmiast do mieszkania skierował policjantów, którzy zastali w nim nietrzeźwą kobietę oraz jej synka. Policjanci sprawdzili trzeźwość 35-letniej kobiety, w wydychanym powietrzu miała ponad 0,5 promila alkoholu i była pod wpływem narkotyków. Podczas interwencji policjanci znaleźli w mieszkaniu pod stolikiem kawowym ponad 50 gramów amfetaminy. 35-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Chłopiec został przekazany pod opiekę rodziny.

Kobieta wczoraj usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka. Sąd zadecydowała o tym, że 35-latka dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.”

Źródło: koscierzyna.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here