Jak informuje Śląska Policja w niedzielne popołudnie doszło do zatrzymania pijanego kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 60 letniego obywatela Ukrainy wykazało prawie promil alkoholu. Informację o tym, że kierowca jest prawdopodobnie pod wpłwem przekazał jeden z pasażerów autobusu. Po weryfikacji okazało się, że pijany kierowca już wcześniej stracił uprawnienia za jazdę pod wpływem.

„Do zdarzenia doszło wczoraj około południa w Będzinie przy ul. Barlickiego. Zaniepokojony stanem kierowcy autobusu miejskiego świadek postanowił o swoich podejrzeniach poinformować oficera dyżurnego będzińskiej komendy. Wysłany na miejsce patrol drogówki po chwili zatrzymał do kontroli kierowcę autobusu.

Mundurowi od razu wyczuli od 60-letniego obywatela Ukrainy alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie promil. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu ma zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grożą mu teraz nawet 3 lata więzienia. „

Źródło: http://www.slaska.policja.gov.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here