Kryminalni z Legionowa zatrzymali 19-latka, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i udostępnianie substancji psychoaktywnych. Wobec mieszkańca powiatu legionowskiego sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Intensywna praca zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przyniosła efekty. Kryminalni zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość narkotyków i udostępniać je innym osobom.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu. W trakcie przeszukania, w miejscu zamieszkania 19-latka, policjanci zabezpieczyli blisko 190 gramów sypkiej substancji koloru białego oraz przeszło 43 gramy zielono-brązowego suszu roślinnego. Po przebadaniu zabezpieczonych substancji okazały się nimi amfetamina i marihuana.  Stróże prawa ujawnili również wagę oraz drobne ilości innych narkotyków.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawił 19-latkowi zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udzielania innej osobie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek policjantów i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Legionowie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.”

Autor: podkom. Justyna Stopińska
Źródło: http://kpplegionowo.policja.waw.pl/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here