18-latek stanął przed sądem za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jego obrończyni złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jest jeden warunek: nastolatek musi „zapytać mamę, czy da mu pieniądze” na zadośćuczynienie dla taksówkarza. – informuje Wyborcza.

 14 sierpnia w Pruszkowie doszło do groźnego napadu na taksówkarza z użyciem noża. Chłopak i jego rok młodsza dziewczyna zamówili kurs taksówką z Warszawy na dworzec w Pruszkowie. Kiedy dojechali na miejsce chłopak wyjął nóż i przystawił taksówkarzowi do gardła. Wtedy dziewczyna z uśmiechem na ustach wzięła pieniądze. Ile? 400 zł.

Nożownik w tym momencie ma 18 lat, a dzisiaj stanął przed sądem za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

– „Urodziła mi się taka myśl, żeby zrobić rozbój. Nie miałem wtedy pieniędzy” – wyjaśniał podczas przesłuchań.

– Bardzo żałuję. Byłem pijany – dodał. Jak podaje Gazeta Wyborcza, chłopak przyznał się do stawianego mu zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co można trafić do więzienia nawet na 15 lat. 

Dziewczyna trafiła do zakładu poprawczego.

„Obrończyni nastolatka złożyła w jego imieniu wniosek o dobrowolne poddanie się karze i wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy. Zaproponowany wymiar kary, czyli cztery lata więzienia, obowiązek naprawienia szkody i 20 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz taksówkarza, zaakceptowali prokurator i pełnomocniczka pokrzywdzonego.”

Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, nastolatek miał zaznaczyć, że musi „zapytać mamę, czy da mu pieniądze” na nawiązkę. Sąd ma zająć się sprawą 18-latka w drugiej połowie stycznia. Wówczas też najpewniej zapadnie wyrok.

Źródło: wyborcza.pl
fot. YouTube/Facebook

5 KOMENTARZE

  1. I co myślicie ze po 5latach wyjdzie mądrzejszy z pierdla?🤣 Polsko jesteś niesamowita 🤣 Poglaskajcie go jeszcze po główce bo się teraz osral ze pójdzie siedzieć do mamy pod kiecke frajerze z nożem to każda ciota umie wyskoczyć a ty powiesz ze jesteś mężczyzna żal takiego pokolenia jak dla mnie do odstrzału a nie do utrzymywania przez naród przez kolejne 15 lat tego gownozjeba

  2. Zakuć go w kajdany i do roboty na 10 lat o misce wody i resztkach… myślicie, że on się opamięta czy poczekamy aż kogoś zabije jak będzie naćpany…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here