W ostatnim czasie do sieci trafiło kilka nagrań, jak osoby prawdopodobnie narodowości romskiej oszukują osoby pracujące w kantorach, czy sklepach spożywczych. Wymieniają duże ilości pieniędzy, bądź płacą w sklepie pieniędzmi o wysokich nominałach, po czym sprytnie zawijają część do swojej kieszeni.

  1. ” Mężczyzna pochodzenia romskiego w czapce z logiem BMW przyszedł z kobietą do kantoru wymiany walut znajdującego się w dzielnicy nadmorskiej. Chciał wymienić dużą ilość euro na złotówki. Pracownica kantoru wydała mu złotówki. W tym momencie klient zmienił zdanie i poprosił jednak o oddanie banknotów euro. Ponieważ trzymał już w ręce polskie pieniądze, miał okazję zwinąć ich część niepostrzeżenie dla kasjerki. Ten sposób kradzieży, zwany numerem po warszawsku, stosowany był od czasów PRL-u.”

2) Akcja od 0:52 do 2:05 – sekunda nieuwagi Pani kasjerki i traci 300 zł, które w konsekwencji na pewno będzie musiała oddać z własnej wypłaty. Widać, że oszust współpracuje z kobietą, która po chwili podchodzi również do kasy i wywołuje się zamieszanie. W 1:44 minucie filmu w zwolnionym tempie widzimy, że w lewej ręce oszust trzyma skradzione pieniądze.

Źródło: YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here