Poseł PO Paweł Olszewski skierował do ministra spraw wewnętrznych oraz ministra obrony pytania, dotyczące toruńskich obchodów urodzin Radia Maryja. Polityk ma wątpliwości ws. zaangażowania w te uroczystości policji oraz marynarki wojennej. – informuje Wirtualna Polska.

Impreza odbywała się w Arenie Toruń, do której przybyli między innymi Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak i Zbigniew Ziobro. Na urodzinach Radia Maryja pojawiła się min. orkiestra marynarki wojennej, a nad bezpieczeństwem czuwała bardzo duża liczba funkcjonariuszy.

„Jak powiedziała w rozmowie z Onetem rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz, koszty zabezpieczenia tego typu imprez są pokrywane z budżetu państwa. Poseł Paweł Olszewski w swoim piśmie podkreśla jednak, że impreza była organizowana przez podmioty prywatne.”

„Impreza organizowana była przez podmioty prywatne, jednak w sposób niebywały w jej ochronę zaangażowana została polska Policja, a występ artystyczny zagwarantowała Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP. Zachodzi poważne podejrzenie, że złamana została ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, a środki z budżetu Państwa zostały wydane w sposób niegospodarny”

Polityk chce się dowiedzieć m.in. ilu policjantów zaangażowano w to przedsięwzięcie, na jakich zasadach rozliczono godziny ich pracy oraz jaki był koszt udziału orkiestry w imprezie. MSW i MON są zobowiązane odpowiedzieć na jego pytania w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: WP.PL / ONET.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here