Powstała petycja do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy w sprawie ułaskawienia Bonusa RPK. „Szanowny Panie Prezydencie prosimy o interwencje w sprawie niesłusznie skazanego Oliwiera Roszczyka pseudonim Bonus RPK” – czytamy.

Raper został skazany na 5,5 roku i obecnie przebywa w ZK w Białołęce. Ma do spłaty również ponad 400 tys. zł rozłożone na 12 rat. 

„My przyjaciele, fani, znajomi oraz ludzie, którym nieobojętny jest los człowieka skrzywdzonego przez zjawisko, jakim jest instytucja tzw. „małego świadka koronnego”, która w każdym okresie wolnej Polski, w celu osiągnięcia jak największych korzyści zwłaszcza statystycznych, pomimo mnóstwa błędów i niedomówień wykorzystywana jest często wobec
ludzi bez żadnych dowodów, a jedynie w wyniku budzących wątpliwości zeznań osób będących aktywnymi przestępcami, a często recydywistami:

APELUJEMY do Pana Andrzeja Dudy-Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, znanego pod pseudonimem artystycznym jako Bonus RPK o warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinie.”

PODPISZ PETYCJĘ

„Apelujemy o zrozumienie sytuacji człowieka, który przekonany o swojej niewinności decyzją Sądu musi odbyć karę pozbawienia wolności i jednocześnie spłacić niemal pół milionowy dług wobec Państwa za czyny, których się nie dopuścił.
Prosimy, poprzyj nasz Apel. Podpisz Petycję i powiedz o niej znajomym. Walczmy wspólnie. Dziś Oliwier, jutro może każdy z nas.

To nasza wspólna sprawa. Dziękujemy.” – czytamy na profilu Przeciw Bezprawiu.

Źródło: Przeciw Bezprawiu

5 KOMENTARZE

  1. Ja mogę iść na 9 lat za kradzież z włamaniem . Tego dnia byłem w no i sąd nic nie robi tylko wierzy świadkowi który zeznał na mnie żeby tylko się zemścić. Mam dowodu, umowy itp i chuj z tego chory kraj.pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here