Jak podaje Super Express pod koniec listopada powstała nowa internetowa strona Warszawskiego Transportu Publicznego. Koszt jej wykonania przekroczył milion zł, chociaż w przetargu znalazła się oferta o połowę niższa. Co najlepsze strona zbudowana jest na bazie darmowego programu WordPress.

Jak informuje gazeta do zaprojektowania strony zgłosiły się trzy firmy. Jedna z firm spóźniła się z zaprezentowaniem więc odpadła na pierwszym etami, pozostawiając w grze kolejne dwie firmy.

„Inovatica proponowała 528 tys. zł., a MobileMS – 1,124 mln zł. Te dwie firmy łączy jedna osoba, Bogumił Zięba, który w 2014 r. był współwłaścicielem MobileMS, a obecnie jest prezesem w Inovatica”  – podaje gazeta.

 „Użytkownicy narzekają, że brakuje intuicyjnej wyszukiwarki przystanków, że system przekierowuje do innej aplikacji, że nie ma możliwości powiększenia mapy z trasami autobusów i tramwajów” – pisze Super Express.

Radny PiS Dariusz Lasocki skomentował sprawę następująco – „Nie wierzę, że strona tak ważnej instytucji opiera się na darmowym systemie. Mam nadzieję, że urzędnicy przyjrzą się tej sprawie. Jeśli nie, to zawiadomię komisję rewizyjną i poproszę o wyjaśnienie prezydenta miasta”

Źródło: Super Express / TVP

fot. WTP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here