Jak informuje Łódzka policja „zatrzymano 45-letnią kobietę, która ukradła, a później w przeciągu kilku tygodni „wyczyściła” kartę bankomatową, na której było ponad 2000 złotych. Śledczy ustalili, że kobieta dokonała 111 nieautoryzowanych transakcji skradzioną kartą.”

 Kradzież karty zgłosiła właścicielka, ale ze względu na to, że nie była to jej jedyna karta, pokrzywdzona nie zauważyła od razu swojej straty. Zorientowała się dopiero po kilku tygodniach.

 Po wnikliwej analizie zebranych informacji policjanci wytypowali 45-letnią kobietę, która często robiła zakupy w jednym z marketów płacąc kartą poszkodowanej. Okazało się także, że podejrzewana kobieta dokonywała transakcji w innych sklepach i biletomatach. Funkcjonariusze ustalili jej adres i pojechali tam. Podczas zatrzymania 2 grudnia 2019 roku kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Nie była w stanie podać dokładnej liczby transakcji, jakich dokonała przy użyciu skradzionej karty. Tymczasem robiła zakupy dotąd, aż na karcie zabrakło środków. Wtedy postanowiła się jej pozbyć i wyrzuciła kartę do śmieci.

45-latce przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem na konto. Grozi jej kara nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: PAP/Łódzka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here