Wim Hof –   holenderski rekordzista, poszukiwacz przygód i   śmiałek, znany jako „Iceman” ze względu na swoją zdolność kontroli temperatury ciała i odporność na ekstremalne zimno. 
Dla 60-latka Rekordy Guinnessa to chleb powszedni. Ma ich na koncie 21, a niektóre z nich to:

  • Najdłuższa kąpiel w lodzie – kontakt z lodem na całej długości ciała od szyi w dół, Hof ma na sobie jedynie slipy. Rekord ten bił wielokrotnie, głównie podczas pokazów swoich możliwości podczas rozmaitych telewizyjnych show. Obecny rekord to 1 godzina 52 minuty i 42 sekundy. Podczas jednego z takich wyczynów zgodził się połknąć mały termometr, który po godzinie i 44 minutach jego obecności w lodzie odnotował spadek temperatury z 37,7 °C do 37,4 °C. Badanie to odbyło się pod okiem Dr Marii Hopman z Uniwersytetu Radbout w Nijmegen.
  • W lutym 2009 Hof wspiął się w przeciągu dwóch dni na szczyt Kilimandżaro, ubrany jedynie w szorty.
  • Tego samego roku ukończył maraton mający miejsce za kołem podbiegunowym w Finlandii. Ówcześnie panujące temperatury sięgały −20 °C. Ubrany tylko w szorty Hof ukończył bieg z czasem 5 godzin i 25 minut. Wyczyn ten został sfilmowany przez Firecrackerfilms.
  • Zorganizował największe wyścigi bosonogich biegaczy na lodzie – 361 uczestników.

Wrzesień 2011 roku przebiegł bez picia żadnych płynów w czasie biegu, maraton na pustyni  Namib. Wyczynu tego dokonał pod nadzorem Dr. Thijsa Eijsvogelsa.Źródło: WikipediaFOTO: ProustNatureQuestionNaire, UPROXX

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here