Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na Targówku zatrzymali kolejnego mieszkańca dzielnicy posiadającego dużą ilość zabronionych środków. W mieszkaniu, w którym przebywał, operacyjni znaleźli amfetaminę, heroinę, kokainę, marihuanę i nową substancję psychoaktywną. Za posiadanie takich ilości nielegalnych substancji, zatrzymanemu 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

  • Zabezpieczone przedmioty

Do zatrzymania 20-latka doszło w mieszkaniu jego partnerki, na terenie Targówka. Mimo zapewnień mężczyzny, że nie posiada on żadnych nielegalnych środków, operacyjni bardzo szczegółowo przeszukali jego rzeczy. W trakcie tej czynności znaleźli zawiniątka z nieznaną substancją.

Policjanci mając ogromne doświadczenie w tego typu sprawach, skontrolowali również piwnicę należącą do mieszkania. Ujawnili tam 5 pakunków z suszem roślinnym, białym i szarym proszkiem oraz półprzezroczystymi kryształkami.

Wszystkie środki zostały zabezpieczone, a 20-latek zatrzymany do wyjaśnienia. Kryminalni zabezpieczyli również 1100 złotych, które mogły pochodzić z nielegalnego narkobiznesu i kilka telefonów komórkowych.

Badanie tych substancji wykazało, że jest to amfetamina (762,95 g.), marihuana (280,57 g.), kokaina (28,16 g.), heroina (38,26 g.) i CMC – nowa substancja psychoaktywna (65,73 g.)

20-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru policji.

Autor: podkom. Paulina Onyszko/PŚ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here