„Osiem osób, wśród nich głównie kibole Widzewa Łódź i zaprzyjaźnionych z nimi klubów, usłyszało zarzuty udziału w gangu sprowadzającym hurtowe ilości narkotyków z Holandii do Irlandii oraz Hiszpanii do Polski” – podaje portal tvp.info. Według śledczych grupa miała wprowadzić do obrotu nawet kilka ton marihuany.

Gangiem dowodzili Adam Z. ps. „Zajcu” (zawodnik MMA) oraz Michał G. ps. „Gąsior”. Zając poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania. Gąsior w czerwcu sam zgłosił się do prokuratury – jak podają media „zgodził się na współpracę pod warunkiem przyznania mu statusu tak zwanego małego świadka koronnego i nadzwyczajnego złagodzenia kary”.

Sześciu mężczyzn zostało aresztowanych. Dwóch musi meldować się regularnie na policji., jednak funkcjonariusze przekonują, że będą kolejne zatrzymania w tej sprawie. Śledczy sprawdzają kontakty kiboli Widzewa z przedstawicielami zaprzyjaźnionych bojówek Ruchu Chorzów, Wisły Kraków i Elany Toruń. Nieoficjalnie mówi się, że zatrzymani kibice z koalicji WRWE (Widzew, Ruch, Wisła, Elana) poszli na współpracę i sypią swoich kompanów od narkotykowego biznesu.

W ciągu ostatnich tygodni prokuratorzy postawili zarzuty już 32 osobom, 20 z nich przebywa w aresztach.

Źródło: tvp.info /

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe jak ten Adam Z. PS. ,,Zajcu” ma na nazwisko.
    …aaaa pisze w kolejnym zdaniu że Zając, ach ta ochrona danych xD
    PS. Nie mówię o tym czy to słuszne czy nie, ale skoro takie coś obowiązuje w polskim prawie to warto się zastanowić na etapie pisania artykułu xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here