Dwie osoby zostały aresztowane, a 233 kg kokainy z Meksyku zostało skonfiskowane przez australijskie władze. Gdyby narkotyk dotarł na ulicę, wartość narkotyku oszacowana zostałaby na około 104 mln dolarów. Operacja rozpoczęła się we wrześniu 2019 r., Kiedy oficerowie australijskich służb granicznych (ABF) w Sydney celowali w przesyłkę wlewków ze stopu aluminium, która przybyła z Meksyku.

Przesyłka składała się z 18 palet, z których każda zawiera 105 wlewków. Po dokładnej kontroli, okazało się, że w środku znajduje się kokaina.

W wyniku szeroko zakrojonych działań wspólny zespół dochodzeniowy zidentyfikował dwóch podejrzanych, którzy, jak twierdzą policja, próbowali odebrać przesyłkę. Nakazy przeszukania zostały wykonane w domach i pojazdach w Auburn i Castle Hill. 61-letni obywatel Wielkiej Brytanii i 49-letni mężczyzna Auburn zostali aresztowani.

Podczas przeszukania w Auburn policja przejęła niewielką ilość wlewków aluminiowych, klucze do magazynu, który rzekomo służył do odbioru przesyłki oraz urządzenia elektroniczne.

Mężczyźni mają się dziś stawić przed lokalnym sądem centralnym w Sydney.

Źródło: ABF / 7news.com.au

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here