Conor McGregor, przy okazji wprowadzania na rynek swojego trunku, czyli whisky Proper 12, ogłosił, że z każdej sprzedanej skrzynki przekaże 5 dolarów na fundusz wsparcia służb ratowniczych. Wczoraj Conor McGregor świętował pierwszy rok założenia własnej marki, a wraz z tym faktem poinformował, że zebrał się właśnie pierwszy milion, który jest już w stanie przekazać wyżej wymienionym służbom.

„Każda sprzedana skrzynka, oznacza że, moja firma przekaże służbom ratowniczym 5 dolarów do sumy 1 miliona dolarów rocznie. Z dumą ogłaszam, że osiągnęliśmy już pierwszy milion dolarów! To wszystko dzięki Tobie! Nasi fani! Dziękuję wszystkim.”

McGregor ma ogromne powody do świętowania, bowiem jego produkt jest już dostępny w 8 krajach i nie wygląda na to, aby na tym się zakończyło!

View this post on Instagram

Happy 1st birthday to @properwhiskey!!! What a journey it has been so far! We are now in 8 countries to date, with many more planned for 2020! I am so thankful to you all for your support and love of PROPER No. TWELVE! I also want to thank the fine Irish women and men who have worked so diligently at the distillery and beyond…what an amazing team we have! When we started this business, something very important to me was to give back. For every case we sell, my company donates $5 up to 1 million dollars per year to first responders. I am very proud to announce that we have already hit the 1 million dollar mark! This is all thanks to you! Our fans! Thank you all ❤️ In the New Year, we will begin donating the first million dollars to first responder organizations. My team is vetting it all out now to be sure it goes into the proper hands. Thank you all for the support! Sláinte #ONEFORALL @properwhiskey

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Źródło: Instagram @ConorMcGregor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here